Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

19.01.2020

DZISIAJ: Liturgię Mszy św. o godz. 11:00 ubogacą kolędy w wykonaniu solistek z zespołu wokalnego „Primo” z Sokolnik, natomiast wieczorem o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą za powołanych oraz o nowe powołania do Służby Bożej. Po nabożeństwie spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Sandomierzu.

Trwa także rozpoczęty wczoraj Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Głównym wydarzeniem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie spotkanie w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu 24 stycznia o godz. 18.15, podczas którego będzie wspólna modlitwa oraz koncert Kameralnego Chóru Męskiego kościoła prawosławnego parafii św. Jana Klimaka z Warszawy pod dyrekcją prof. Włodzimierza Wołosiuka. Hasłem Koncertu są słowa: „Jednymi ustami i jednym sercem śpiewajmy Chrystusowi”. Zapraszamy serdecznie do wysłuchania koncertu oraz do modlitwy o jedność Chrześcijan

JUTRO: i w pozostałe dni ferii zimowych w naszej parafii codziennie czynna jest Świetlica Integracyjna od godz. 10:00 – 13:00. Zapraszamy !

W CZWARTEK: Msza św. o 7:00 rozpocznie czas całodniowej adoracji, którą o godz. 17:00 zakończy modlitwa intronizacyjna. W pozostałe dni tygodnia zapraszamy na adorację pół godziny przed wieczorną Mszą św. czyli od godz. 17:30.

PONADTO: Tym mieszkańcom z III klatki bloku nr 16 przy ul. Kopernika, którzy zatroszczyli się o dyżur porządkowy w naszej świątyni składamy podziękowanie za podjęty trud i złożoną ofiarę. Msza św. z intencji tych mieszkańców zostanie odprawiona w najbliższą środę o godz. 18:00. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców IV klatki  bloku nr 16 przy ul. Kopernika.

2. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich którzy podejmując kapłanów podczas wizyty duszpasterskiej dali świadectwo swojej wiary i więzi z parafialną wspólnotą. Do tematów poruszonych podczas kolędy będziemy jeszcze powracać, natomiast dzisiaj serdecznie dziękujemy za okazane kapłanom wszelkie przejawy życzliwości, a także za złożone ofiary, które w znacznym stopniu wesprą malowanie wnętrza naszej świątyni. Prace przygotowawcze do zrealizowania tego dzieła już rozpoczęliśmy, gdyż ze ścian zostały zdjęte do odnowienia kinkiety i zacheuszki. Zasadnicze prace rozpoczniemy czwartego lutego, czyli po święcie Matki Bożej Gromnicznej.

3. Przypominamy, że w związku z feriami spotkanie dla rodziców i dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii zostało przełożone na najbliższą niedzielę. Natomiast obrzęd odnowy chrztu został przesunięty na trzecią niedzielę lutego.

4. W najbliższy wtorek zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach SEMINARIUM DLA MAŁŻONKÓW. Spotkania odbywają się od października do czerwca w parafii MBNP w Tarnobrzegu, w trzecie wtorki każdego miesiąca o godz. 19:00. Szczegóły na afiszu w gablotce.

5. W najbliższą niedzielę o godz. 16:30 zapraszamy do kościoła Chrystusa Króla na koncert znanych i mniej znanych kolęd oraz pastorałek w wykonaniu młodzieżowej grupy tarnobrzeskich  wokalistów i instrumentalistów. Szczegóły również na afiszu w gablotce.

6. W pierwszą sobotę lutego (01.02.2020) powracamy do cieszących się uznaniem wielu parafian wspólnych wyjść do kina na wartościowe filmy. Tym razem z okazji Dnia Babci i Dziadka proponujemy film pt. „Chłopiec z burzy”. Seans w TDK o godz. 12:00.

7. W dniach od 14-20 maja tego roku organizowana jest siedmiodniowa pielgrzymka do znanych i licznie odwiedzanych miejscowości na Ukrainie (m. innymi do Lwowa i na Kresy dawnej Rzeczpospolitej) oraz na Bukowinę do Rumunii. Szczegóły na afiszu w gablotce.