Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.07.2024

 

DZISIAJ: o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą za alumnów naszego Seminarium oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

W tym roku od 21–28 lipca obchodzony jest XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W naszych modlitwach dziękujmy Bogu za Jego opiekę, że zawsze szczęśliwie docieramy do celu podróży, ale też prosimy o mądrość i odpowiedzialność dla wszystkich kierujących pojazdami. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów

W CZWARTEK: w ciągu dnia zapraszamy na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy Mszą św. o godz. 7:00. O godz. 17:00 zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo różańcowe przygotowane przez Modlitewną Wspólnotę Królowej Pokoju. O godz. 18:00 Msza św. w intencjach Matki Bożej Królowej Pokoju. Natomiast o godz. 19:00 zapraszamy na koncert w naszym kościele w ramach XXXII Festiwalu Muzyki Organowej. Wystąpią: pani Katarzyna Olszewska z Kartuz – organy i pan Jacek Szymański z Łomży – tenor.

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ: o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo w intencji chorych, których chcemy polecić wstawiennictwu św. Charbela. Intencje wypisujemy na wyłożonych karteczkach. Natomiast o godz. 18:00 Msza św. w intencji wszystkich polecanych osób.

CODZIENNIE: o godz. 17:30, przed Mszą św. wieczorną, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. O wprowadzenie do adoracji poprzez modlitwę różańcową prosimy: w poniedziałek Różę bł. Anieli Salawy, we wtorek Różę MB Częstochowskiej, w środę Wspólnotę Intronizacyjną, w piątek Różę MB Królowej Pokoju, w sobotę Różę św. Barbary. Podczas adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W czasie wakacji ze względu na urlopy księży nie spowiadamy podczas Mszy św.

PONADTO: mieszkańcom V i VI klatki bloku nr 12 przy ul. Kopernika, którzy zatroszczyli się o porządek w naszym kościele składamy serdeczne podziękowanie za podjęty trud oraz złożoną ofiarę. Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych mieszkańców tych klatek będzie sprawowana w najbliższy wtorek o godz. 18:00. W tym tygodniu troskę o porządek w naszym kościele powierzamy mieszkańcom VII i VIII klatki bloku nr 12 przy ul. Kopernika.

2. O poprowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w najbliższą niedzielę o godz. 9:00 prosimy Koło Koronkowe św. Ojca Pio.

3. Zapraszamy małżeństwa, które przeżywają swoją rocznicę sakramentu małżeństwa w lipcu, aby zgłosiły w zakrystii chęć uczestniczenia w obrzędzie błogosławieństwa małżeństw, które będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9:30.

4. W najbliższą niedzielę, 28 lipca, o godz. 18:00 Msza św. i spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów Grupy św. Barbary, którzy w tym roku będą uczestniczyli w 41-szej Pieszej Pielgrzymce ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Na spotkanie zapraszamy również pielgrzymów jednodniowych. Karty zgłoszeniowe można pobrać w zakrystii.

W zakrystii można zgłosić również gotowość przyjęcia pielgrzymów na nocleg 4 sierpnia (niedziela). Za otwartość serca już teraz serdecznie dziękujemy.