Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO

31.05.2020

 

DEKRET BPA KRZYSZTOFA NITKIEWICZA: (o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.)

DZISIAJ:  W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Wraz z całym Kościołem modlimy się, aby Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice naszej wiary, szczególnie Eucharystii. Ponieważ zostały zniesione ograniczenia dotyczące ilości wiernych w świątyniach, stąd zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa w liturgii Mszy św. i w nabożeństwach. Jeszcze dzisiaj wieczorem o godz. 17:00 zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo majowe.  

JUTRO: W drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy ogłoszone na prośbę polskich biskupów święto NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA. Ustanowione przez św. Pawła VI święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Ponieważ jutro obchodzimy też Międzynarodowy Dzień Dziecka, stąd zapraszamy dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na dodatkową Mszę św. o 12:00, podczas której będziemy modlić się w ich intencji.

W PIERWSZY CZWARTEK: Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Niech w tym dniu całodniowej adoracji będzie obecna modlitwa za kapłanów oraz za diakonów i kleryków przygotowujących się do kapłaństwa w naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Módlmy się również o nowe powołania do Służby Bożej z naszej diecezji i naszej parafii. W tym dniu o godz. 17:30 zapraszamy na modlitwę Wspólnoty dla Intronizacji, którą zakończy Litania do NSPJ.

W PIERWSZY PIĄTEK: O godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy czas spowiedzi i indywidualnej adoracji. O godz. 17:00 na spotkanie zapraszamy wraz z rodzicami dzieci, które przygotowywały się do Rocznicy I Komunii. Wcześniej dzieci niech skorzystają z sakramentu spowiedzi. Spotkanie o godz.17:30 zakończy nabożeństwo do NSPJ.  Po nabożeństwie z rodzicami dzieci rocznicowych chcielibyśmy ustalić termin uroczystości.

W PIERWSZĄ SOBOTĘ: Na nabożeństwo pierwszych sobót połączone z Litanią do NSPJ zapraszamy o godz. 17:00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 18:00.

SPOWIEDŹ: Jak to już wielokrotnie zapowiadaliśmy, w najbliższą niedzielę kończy się czas Komunii wielkanocnej, Wprawdzie przed i po Wielkanocy w naszym kościele codziennie była okazja do spowiedzi, ale gdyby ktoś jeszcze nie zdążył się wyspowiadać by zgodnie z przykazaniem kościelnym przyjąć Komunię św., to informujemy, że  w tym tygodniu również spowiadamy codziennie rano przed Mszą św. czyli od 6:30 oraz podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17:30 Ponadto w czwartek pół godziny przed Mszą św. o 12:00 i wieczorem od godz. 17:00. W pierwszy piątek spowiadamy od godz. 15:00, a w sobotę od godz. 17:00.

Rodziny chorych, których odwiedzaliśmy z okazji pierwszego piątku oraz innych chorych, którzy chcą skorzystać z sakramentalnej posługi w domu prosimy o kontakt telefoniczny, gdyż nie wiemy czy stan zdrowia pozwala na te odwiedziny.

PONADTO: Tym mieszkańcom z IV klatki bloku nr 26 przy ul. Kopernika, którzy zatroszczyli się o dyżur porządkowy w naszej świątyni składamy podziękowanie za podjęty trud oraz złożoną ofiarę. Msza św. z intencji mieszkańców tej klatki zostanie odprawiona w najbliższy poniedziałek o g. 12:00, natomiast za zmarłych z rodzin mieszkańców w najbliższą środę o godz. 18:00.  W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców V klatki  bloku nr 26 przy ul. Kopernika.

2. We wtorek po wieczornej Mszy św., czyli około 18:30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klas trzecich, które w naszej parafii będą przyjmować pierwszą Komunię św.

3. W najbliższą sobotę (06.06.2020) o godz. 9:00 zapraszamy na spotkanie Straży Górniczej. Młodzież prosimy o przyniesienie zaświadczenia o zgodzie rodziców.

4. W gablotce znajduje się informacja o możliwości konsultacji telefonicznych i zdalnych w ramach Dni Otwartych Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących z siedzibą w Krakowie. To jedyna taka szkoła na terenie województw południowo-wschodniej Polski. Bliższe informacje na plakacie i stronie internetowej szkoły.