Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.10.2022

 

DZISIAJ: Wieczorem o godz. 17:00 zapraszamy na październikowe nabożeństwo różańcowe. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla członków Róż Różańcowych.

CODZIENNIE: Zapraszamy dzieci wraz rodzicami oraz młodzież, szczególnie tych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania, na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Po nabożeństwie Msza św. W czasie nabożeństw do odmawiania modlitwy różańcowej zapraszamy: w poniedziałek – uczniów kl. VI; we wtorek – uczniów kl. VII; w środę – ministrantów; w czwartek – rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.; w piątek – rodziców i dzieci obchodzące rocznicę I Komunii św.; w sobotę – uczniów kl. VIII.

W ŚRODĘ: Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy chętnych, szczególnie spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania.

W PIERWSZY CZWARTEK: Po Mszy św. o godz. 7:00 rozpocznie się całodniowa adoracja, którą o godz. 17:00 zakończy modlitwa Intronizacyjna. W tym dniu Msza św. o 18:00 rozpocznie cykliczne spotkania dla uczniów klas szóstych w ramach pierwszego roku przygotowań do sakramentu bierzmowania.

Czwartek jest również dniem imienin ks. Artura. Dlatego serdecznie zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18:00, w czasie której będziemy modlić się w Jego intencji.

W PIERWSZY PIĄTEK: Adoracją od godz. 16:00 rozpocznie się czas spowiedzi. O godz. 17.00 spotkanie uczniów klas czwartych w ramach tegorocznych przygotowań do Rocznicy I Komunii św. Do uczestnictwa w pierwszych piątkach zachęcamy również uczniów klasy piątej.

Odwiedziny chorych po wcześniejszym ustaleniu z księdzem odpowiedzialnym.

Również w piątek po Mszy św. spotkanie grupy oazowej. Zapraszamy chętnych, szczególnie spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania.

PONADTO: Dziękujemy mieszkańcom I klatki bloku nr 26 przy ul. Kopernika za przygotowanie świątyni do dzisiejszej uroczystości oraz za złożoną ofiarę. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona w najbliższą sobotę o godz. 7.00. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców II klatki bloku nr 26 przy ul. Kopernika.

2. Dzisiaj o godz. 14.00, zapraszamy do kina „Wisła” na film „Notre-Dame płonie”. Koszt 10 zł.

3. Dzieci i młodzież zapraszamy do parafialnej świetlicy integracyjnej, która jest czynna w soboty od 10.00 do 13.00. Natomiast biblioteka parafialna w II i IV poniedziałek miesiąca, w godz. 16.30-17.30.

4. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy św. przed kościołem można nabyć nową książkę o Ks. prał. Michale Józefczyku, pt. „W rytmie serca”.

5. Przekazujemy ponownie informację, że Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu organizuje 9 października, na terenie zamku dzikowskiego, charytatywny kiermasz ciast dla chorego Bartoszka. Osoby, które chciałyby wesprzeć tę inicjatywę poprzez upieczenie ciasta, proszone są o zgłoszenie do zakrystii. Osoby, które już się zgłosiły zostaną telefonicznie poinformowane o szczegółach.