Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

02.07.2022

 

DZISIAJ: Wieczorem o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

JUTRO: Rocznica sakry i ingresu ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

W PIERWSZY CZWARTEK: Po Mszy św. porannej rozpoczniemy całodzienną adorację, którą o godz. 17:00 zakończy modlitwa prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną. Spowiedź pierwszo-czwartkowa od godz. 17:00. Msza św. o 12:00 bez zmian.

CODZIENNIE: W kolejne dni tygodnia przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na adorację o godz. 17:30. Podczas adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty. Do przewodniczenia wspólnej modlitwie podczas adoracji prosimy: w poniedziałek Różę św. Faustyny, we wtorek Różę św. Teresy, w środę Różę MB Różańcowej, w piątek Różę św. Maksymiliana, w sobotę Różę św. Rity.

PONADTO: Składamy serdeczne podziękowania dla mieszkańców pierwszej i drugiej klatki bloku nr 16A przy ul. Kopernika oraz zamieszkującym w Ośrodku rodzinom z Ukrainy za  prace porządkowe w świątyni. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru w świątyni prosimy mieszkańców bloku nr 16B przy ul. Kopernika.

2. Przypominamy i zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która będzie miała miejsce od 4 do 12 sierpnia w formie tradycyjnej. Pielgrzymka ma charakter rekolekcji w drodze. W naszej parafii zgłoszenia przyjmuje ks. Proboszcz, który jest jednocześnie przewodnikiem grupy św. Barbary. Listy zgłoszeń w zakrystii lub kancelarii.

3. W czwartek 30 czerwca rozpoczął się XXX Jubileuszowy Festiwal Muzyki Organowej. Najbliższy koncert odbędzie się 14 lipca o godz. 19.00 w naszej parafii. Szczegóły na afiszu w gablotce.

4. W Lublinie trwa rekrutacja na studia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kierunku studiów podanych na stronach internetowych KUL oraz na afiszach w gablotce.

5. Za tydzień z racji II niedzieli miesiąca taca na cele gospodarcze. W najbliższym czasie planowany jest remont kancelarii parafialnej. Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Teraz, jak zwykle w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu.