Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

17.01.2020

 

DZISIAJ: Słowo Bpa Ordynariusza w związku z Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan …..

2. W naszym kościele dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:15 spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III-ich w ramach przygotowań do I Komunii św. Podczas spotkania obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Wieczorem o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą za powołanych oraz o nowe powołania do Służby Bożej.

W CZWARTEK: Po Mszy św. porannej całodniowa adoracja, którą o godz. 17:00 zakończy modlitwa Wspólnoty Intronizacyjnej. Msza św. o godz. 12:00 i 18:00 bez zmian.

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ: Na Mszy św. o godz. 11:00 rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania uczniów klas ósmych do sakramentu bierzmowania. Dla pozostałych klas również wznowimy spotkania w przyszłym miesiącu, które planujemy jedynie podczas Mszy św., chyba, że w międzyczasie zmienią się przepisy sanitarne. 

2. Również w najbliższą niedzielę przeżywać będziemy „Dzień solidarności z Chorwacją”. Związane to jest z trzęsieniami ziemi, które w ostatnim okresie nawiedziły ten kraj. Podczas każdej Mszy Świętej, będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar.

SPOTKANIA KOLĘDOWE: W tym tygodniu kończymy tegoroczne modlitewne spotkania kolędowe. W poniedziałek zapraszamy mieszkańców ul. 11 Listopada - bloki nr 1; 2; 4: 6: 6A: 15; we wtorek mieszkańców domów jednorodzinnych przy ulicach: św. Barbary, Dworcowa, Sarny, Szpitalna, Borek i Sosnowa. Wszystkim, którzy dotychczas odpowiedzieli na zaproszenie i łączyli się z nami w kolędowej modlitwie serdeczne „Bóg zapłać”. Nasze serdeczne podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy niezależnie od obecności na spotkaniu złożyli z okazji kolędy ofiary czy to w kopertach, czy poprzez wpłatę na konto parafii. Tegoroczne ofiary są wsparciem planowanego w tym roku zakończenia prac przy witrażach w naszej świątyni.

PONADTO: Tym mieszkańcom II klatki bloku nr 18 przy ul. 11-go Listopada, którzy podjęli dyżur porządkowy w naszej świątyni składamy serdeczne podziękowanie za podjęty trud i złożoną ofiarę.  Msza św. z intencji rodzin podejmujących dyżur oraz za zmarłych z tych rodzin zostanie odprawiona w najbliższy piątek o godz. 18:00. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców III klatki bloku nr 18 przy ul. 11-go Listopada.

2. W tym tygodniu w czwartek i w piątek obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka, stąd do wspólnej modlitwy zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00.

3. Przypominamy, że w dni powszednie wieczorną Mszę św. poprzedza adoracja o godz. 17:30. W tym tygodniu do przewodniczenia tej adoracji zapraszamy: w poniedziałek Akcję Katolicką; we wtorek Różę MB Wniebowziętej; w środę Różę MB Wspomożenia Wiernych; w piątek Różę MB Królowej Pokoju;  w sobotę Różę św. Barbary.

4. Babciom i dziadkom, a także wszystkim osobom, które w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny lub świętują rocznice życzymy obfitych darów Bożego błogosławieństwa.