Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

09.12.2018

DZISIAJ: Kościół w Polsce obchodzi „Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie”. Wyrazem tej solidarności jest modlitwa, którą ogarniamy wszystkie prowadzone na wschodzie dzieła misyjne, a  także składane ofiary do skarbonek.

Przypominamy też, że dzisiaj na Mszy św. o 11:00 spotkanie dla uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum w ramach przygotowań do bierzmowania. Wieczorem o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo do Patronki parafii św. Barbary połączone z modlitwą różańcową..

CODZIENNIE: Przez cały Adwent Msza św. roratna o godz. 6:00. Zapraszamy zarówno starszych, jak i dzieci do wspólnej modlitwy. Uczestników rorat prosimy też o przynoszenie lampionów.

W ŚRODĘ: O godz. 17:30 zapraszamy na adorację prowadzoną przez Wspólnotę Krwi Chrystusa. Natomiast na Mszy św. o 18:00 modlitwa w intencji Ojczyzny, spotkanie Przyjaciół Radia Maryja, a także spotkanie grupy animującej Wspólnotę Królowej Pokoju.

W CZWARTEK: Msza św. o 6:00 rano rozpocznie całodniową adorację, którą o godz. 17:00 zakończy modlitwa intronizacyjna. Msza św. o 12:00 i 18:00 bez zmian.

Również w czwartek o 21:00 rozpocznie się całonocne czuwanie w kaplicy wieczystej adoracji na Serbinowie. Do modlitwy, którą poprowadzi Wspólnota dla Intronizacji zapraszamy wszystkich członków działających przy parafii grup i wspólnot oraz wszystkich naszych parafian.

W PIĄTEK: Na Mszy św. o 6:00 rozpoczynamy parafialne adwentowe rekolekcje, których głównym tematem będzie post i modlitwa. Prowadząca nas drogami adwentowej przemiany Maryja zachęca nas do czynienia pokuty i jest to wezwanie naglące. Będziemy więc wdzięczni, gdy przynajmniej kilka osób spośród uczestników rekolekcji podejmie post o chlebie i wodzie. Niezależnie jednak od tego, kto się na to zdecyduje, wszystkich zapraszamy do udziału w tych pokutnych rekolekcjach. W piątek konferencje rekolekcyjne będą na Mszy św. o 6:00 i 18:00 oraz podczas modlitwy różańcowej o godz. 7:30. W piątek Mszę św., poprzedzi rekolekcyjna Droga Krzyżowa o 17:30, a zakończy Wieczór Uwielbienia przygotowany przez grupę Biblijną, grupę muzyczną i Oazę młodzieży Jak co miesiąc na to modlitewne spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją modlitwę i doświadczyć piękna modlitwy do Ducha Świętego. Wszystkich zapraszając na Wieczór Uwielbienia w szczególny chcemy pamiętać o młodzieży ponadgimnazjalnej, studentach i tej, która jest włączona w przygotowania do bierzmowania.

W SOBOTĘ: Konferencje rekolekcyjne podczas Mszy św. o 6:00 i 18:00. Ponadto dodatkowe konferencje rekolekcyjne podczas modlitwy różańcowej o godz. 7:30 i 17:00.  Również w sobotę o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się czas adoracji. O godz. 17:00 swoje spotkanie mają uczniowie klas VII-ych włączonych w cykl przygotowań się do bierzmowania.

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ:. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. Również za tydzień o godz. 12:15 spotkanie rodziców i dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej przygotowujących się do I- szej Komunii. W niedzielę wieczorem o 17:00 zainaugurujemy w naszej parafii modlitwę Kół Koronkowych. Niech ich powstanie będzie owocem dobrze przeżytego Adwentu i rekolekcji. W zakrystii szczególnie te osoby, które chcą uczynić swoją modlitwę do Bożego Miłosierdzia jeszcze skuteczniejszą, mogą się zapisać do tych Kół. Całość programu rekolekcji jest na stronie internetowej parafii  i w gablotce. Wydrukowany program można też zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła.

PONADTO:. Tym mieszkańcom 7 i 8 klatki bloku nr 38 przy ul. Sienkiewicza, którzy zatroszczyli się o dyżur porządkowy w naszej świątyni składamy serdeczne podziękowanie za podjęty trud i złożoną ofiarę. Msza św. w intencji podejmujących dyżur zostanie odprawiona w najbliższy piątek o godz. 18:00. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców 9 i 10 klatki bloku nr 38 przy ul. Sienkiewicza.

2. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim paniom i panom, którzy w minionym tygodniu poświęcili swój czas, aby zanieść mieszkańcom naszego Osiedla pobłogosławione na wigilijny stół opłatki. Złożone przy tej okazji ofiary jak co roku przeznaczamy na ogrzewanie kościoła. Ponieważ nie wszyscy nasi parafianie byli w domu, stad te rodziny, które podtrzymują więź z parafią informujemy, że przez cały Adwent aż do wigilijnego poniedziałku można odbierać opłatki z zakrystii.

3. Jak co roku do naszej parafii dotarły świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tę ogólnopolską akcję Caritas włącza się młodzież z grupy charytatywnej, która dzisiaj oraz w najbliższe niedziele będzie rozprowadzać te świece. Można je również nabyć w kiosku charytatywnym.

4. Ciekawą inicjatywę wykazały dzieci ze scholi, które własnoręcznie przygotowały ozdoby choinkowe. Ozdoby te można nabywać przy wyjściu z kościoła po Mszy św. o 9:30; 11:00 i 12:15. Akcja ma charakter charytatywny.

 

PROGRAM ADWENTOWYCH REKOLEKCJI POKUTNYCH

Piątek (14.12.18):                         

godz. 6:00                  Msza św. i konferencja I

godz. 7:00                  Spotkanie przy chlebie i wodzie

godz. 7:30                  Modlitwa Różańcowa z konferencją II

godz. 17:30               Droga Krzyżowa

godz. 18:00                Msza św. z konferencją i

godz. 19:00               Modlitwa Uwielbienia

 

Sobota (15.12.18):

         godz. 6:00                  Msza św. i konferencja III

godz. 7:00                  Spotkanie przy chlebie i wodzie

godz. 7:30                  Modlitwa Różańcowa z konferencją IV

godz. 15:00                Godzina MiłosierdziaKoronka do Bożego

Miłosierdzia oraz czas indywidualnej Adoracji  Najświętszego Sakramentu

godz. 17:00                Modlitwa Różańcowa z konferencją V oraz

        zakończenie adoracji indywidualnym

        błogosławieństwem

         godz. 18:00                Msza św.  z konferencją III

 

Niedziela (16.12.18):           

godz. 6:00; 7:30; 9:30; 11:00; 12:15; 18:00             

Msze św. z konferencją o spowiedzi

godz. 9:00           Koronka do Bożego Miłosierdzia

godz. 17:00         Nabożeństwo inaugurujące powstanie Kół Koronkowych Bożego Miłosierdzia

                            Zapisać mogą się te osoby, które codziennie odmawiają lub będą odmawiać tę modlitwę

 

SPOWIEDŹ ADWENTOWA I REKOLEKCYJNA - PONIEDZIAŁEK 17.12.2018 w godz. 9:30-12:00 oraz 15:00-17:30

 

 

POWRÓT