Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

04.06.2023

 

DZISIAJ: na placu przy kościele w godzinach przedpołudniowych Akcja Katolicka zaprasza na Kiermasz Ciast i inne niespodzianki.

O godz. 15.00, na Placu Bartosza Głowackiego, Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. W asyście Tarnobrzeskiej Orkiestry Dętej uczestnicy przejdą do Parafii Chrystusa Króla na piknik rodzinny. Wraz z Katolickim Centrum Pomocy Rodzinie serdecznie zapraszamy naszych parafian, rodziny z dziećmi do udziału w tym wydarzeniu.

O szacunek dla życia i rodziny będziemy modlić się również o godz. 17:00 w czasie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

W CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA: Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 12.00 i 18.00. Wieczorem nabożeństwo ku czci NSPJ wraz z modlitwą intronizacyjną. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00, gdyż w tym czasie będzie procesja Bożego Ciała, która w tym roku rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w Parafii Chrystusa Króla. Tam też zapraszamy uczestników procesji, rodziców z dziećmi pierwszokomunijnymi i sypiącymi kwiaty. Nasza parafia tradycyjnie przygotowuje 2 ołtarze: pierwszy w pobliżu Zakładu Energetycznego na Szpitalnej, a drugi w okolicy Przedszkola na św. Barbary. Pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy trzech pierwszych klatek bloku numer 7 przy ulicy Kopernika, natomiast drugi ołtarz mieszkańcy trzech pozostałych klatek tego bloku. Zgodnie z ustaleniami Rady Duszpasterskiej mieszkańcy klatek, które przygotowują ołtarze do procesji Bożego Ciała zaliczają swoją kolejkę przy sprzątaniu kościoła. Przedstawicieli mieszkańców prosimy, aby po konstrukcję ołtarzy, bieliznę ołtarzową oraz banery zgłosili się w środę po wieczornej Mszy św. do zakrystii. Panów, którzy będą nieśli baldachim w czasie procesji zapraszamy również w środę po Mszy św. na krótkie spotkanie.

W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA: codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni. Zapraszamy rodziców z dziećmi, dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe, młodzież do licznego udziału w tym naszym wspólnym wyznaniu wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii i w naszym życiu.

PONADTO: tym mieszkańcom II kl. bloku nr 14 przy ul. 11 Listopada, którzy zatroszczyli się o porządek w naszej świątyni składamy serdeczne podziękowanie za podjęty trud i złożoną ofiarę. Msza św. w intencji podejmujących dyżur oraz za zmarłych mieszkańców będzie sprawowana w najbliższy piątek o godz. 18.00. Natomiast w tym tygodniu troskę o porządek w świątyni powierzamy mieszkańcom III kl. bloku nr 14 przy ul. 11 Listopada.

2. O poprowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w najbliższą niedzielę o godz. 9.00 prosimy Koło Koronkowe św. Maksymiliana

3. W uroczystość Bożego Ciała organizowany jest wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Zapisy w zakrystii.

4. Trwają zapisy na film „Niebo nie może czekać” opowiadający o życiu bł. Carla Acutisa. Seans w Kinie „Wisła” zaplanowany jest na 18 czerwca, na godz. 13.15. Zapraszamy.

5. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd 17 czerwca, zapisy w kiosku charytatywnym do 11 czerwca.

6. W sobotę, 10 czerwca br. odbędzie się XIV Sandomierski Rajd Papieski. Start Rynek Starego Miasta godz. 9.00. Zakończenie Rajdu w Karwowie ok. godz. 13.00.

Zgłoszenie, oświadczenia i regulamin imprezy można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta w Sandomierzu.