Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEEDZIELA ZWYKŁA

16.06.2024

 

DZISIAJ: wieczorem o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w czasie którego modlić się będziemy o dar nowych powołań do życia zakonnego i kapłańskiego.

W PONIEDZIAŁEK: po Mszy św. o godz. 18:00, spotkanie Akcji Katolickiej.

WE WTOREK: o godz. 10:30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Zespołu Szkół Specjalnych.

W ŚRODĘ: w Katedrze sandomierskiej o godz. 10:30 pięciu diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie. Jest to jednocześnie kolejna rocznica święceń naszego Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

Wieczorem, na Mszy św. o godz. 18:00, racji 19-go dnia miesiąca, będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji rodzin.

CZWARTEK: tradycyjnie w naszej parafii jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy w ciągu dnia na chwilę wyciszenia i osobistej modlitwy. Natomiast od godz. 17:00 modlitwa prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną i nabożeństwo ku czci NSPJ.

W PIĄTEK: o godz. 8:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, katechetów nauczycieli i wychowawców. Wspólnie podziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro, którym nas obdarzał w tym czasie nauki i pracy.

W SOBOTĘ: rodzinny wyjazd na kajaki. Osoby, które się zapisały informujemy, że wyjazd będzie busem o godz. 9:00 spod kościoła św. Barbary, powrót planowany jest ok. godz. 19:00. Koszt 100 zł. od osoby.

PONADTO: mieszkańcom I i II klatki bloku nr 10 przy ul. Kopernika, którzy zatroszczyli się o porządek w naszym kościele składamy serdeczne podziękowanie za podjęty trud oraz złożoną ofiarę. Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo dla żyjących i dar życia wiecznego dla zmarłych mieszkańców tych klatek będzie sprawowana w najbliższą środę o godz. 7:00. W tym tygodniu troskę o porządek w naszym kościele powierzamy mieszkańcom III i IV klatki bloku nr 10 przy ul. Kopernika.

2. O poprowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w najbliższą niedzielę o godz. 9:00 prosimy Koło Koronkowe św. Wojciecha.

3. Również w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 obrzęd błogosławieństwa małżeństw, które przeżywają swoją rocznicę sakramentu małżeństwa w czerwcu.

4. W najbliższą sobotę o godz. 15:00 w Domu Katolickim w Sandomierzu odbędzie się wręczenie Nagrody Arbor Bona. Uroczysta gala połączona będzie z koncertem pana Tomasza Kamińskiego.

5. Również w sobotę (22 czerwca) w godz. 9:00 - 14:00 na parkingu Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu (od strony ul. Mickiewicza) będzie miało miejsce wydarzenie, którego celem jest promowanie zdrowia i budowa świadomości w zakresie profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego, a w szczególności dzieci. Organizatorzy zapraszają do skorzystania z konsultacji dla dzieci, m.in: ortopedycznych, pediatrycznych, okulistycznych, a także szkolenia z pierwszej pomocy i innych atrakcji, jak zabawy z animatorami, dmuchańce i konkursy z nagrodami. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.