Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

22.04.2019

 

DZISIAJ:. W naszym kościele niedzielny porządek Mszy świętych. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 9:00. Wieczorem o 17:00 nie ma dodatkowego nabożeństwa.

W ŚRODĘ: Kontynuujemy spotkania biblijne będące zamyśleniem nad Słowem Bożym. Spotkanie po Mszy św. o 18:00 prowadzić będą księża z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

W CZWARTEK: W tym dniu Msza św. o 7:00 rozpocznie czas całodniowej adoracji, którą zakończy o godz. 17:00 comiesięczne nabożeństwo różańcowe ku czci Królowej Pokoju połączone z modlitwą intronizacyjną. Po Mszy św. o 18:00 dalszy ciąg nabożeństwa przygotowanego przez Modlitewną Wspólnotę.

W SOBOTĘ: Nasza parafia będzie obchodzić 10 rocznicę nawiedzenia Matki Bożej w znaku cudownego Jasnogórskiego Obrazu. W tym dniu zapraszamy wszystkich naszych parafian na Mszę św. o 18:00 oraz na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00.  

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ: W dniu Święta Bożego Miłosierdzia wieczorem na nabożeństwie o 17:00 spotkanie wszystkich członków Kół Koronkowych. Także w tym dniu na Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie uczniów klas III Gimnazjum oraz klas VIII Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Bierzmowania.

PONADTO: Tym mieszkańcom ulicy por. Sarny oraz Szpitalnej, którzy zatroszczyli się o dyżur porządkowy w naszej świątyni składamy podziękowanie za podjęty trud i złożoną ofiarę. Msza św. w intencji podejmujących dyżur w najbliższą sobotę o godz. 18:00 oraz za zmarłych: 7-go maja o godz. 18:00. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców I klatki bloku nr 2 przy ul. Kopernika.

2. Nadal prowadzimy zbiórkę makulatury z przeznaczeniem na budowę studni w Afryce. Kolejny, trzeci kontener jest podstawiony na parkingu pomiędzy kościołem a plebanią. Zapraszamy.

3. ZSP nr 1 im. kard. Wyszyńskiego „Prymasówka” serdecznie zaprasza młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych na dni otwarte w najbliższy czwartek od godz. 9:00.Ponadto ZSP nr 1 ogłasza zbiórkę darów dla Ochronki dla małych dzieci w Jasieniowicach na Ukrainie prowadzonej przez polskie siostry zakonne. Dary, którymi mogą być środki spożywcze z dłuższą datą spożycia oraz środki czystości można składać w naszej parafii w punkcie charytatywnym w tym tygodniu w środę i piątek od godz. 17;00 – 18:00.Ponadto 30-go kwietnia oraz 2-go maja.

4. Modlitewna Wspólnota Królowej Pokoju również w tym roku organizuje Pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 30.07-07.08.2019. To termin wakacyjnego Światowego Spotkania Młodych w tym znanym Sanktuarium, stąd oprócz starszych zachęcamy do wyjazdu również młodzież. Szczegóły na afiszu w gablotce.

5. Tradycyjnie już w dniu 1-go maja „Dzień otwartej furty” w WSD w Sandomierzu. Wyjazd z naszej parafii koordynuje ks. Mateusz, który tez przyjmuje zapisy.