Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.03.2023

 

DZISIAJ: Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj przy naszym kościele Zespół Szkół Specjalnych przygotował Kiermasz Przedświąteczny. Uzyskany dochód będzie formą pomocy dla tej placówki edukacyjno-wychowawczej. Zapraszamy!

Wieczorem o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali.

WE WTOREK: O godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo za chorych do św. Charbela. Po nabożeństwie Msza św. zbiorowa w intencji poleconych osób. Na stoliku przy obrazie św. Charbela są karteczki, na których możemy wypisać polecane intencje.

W ŚRODĘ i CZWARETEK – REKOLEKCJE DLA SZKÓŁ ŚREDNICH: o godz. 11.00 konferencja ascetyczna, a po niej Msza św.

W CZWARTEK: całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. porannej, a zakończy o godz. 17:00 modlitwą wspólnoty intronizacyjnej.

W PIĄTEK: O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W PIERWSZĄ SOBOTĘ: Modlitwą różańcową o 17:30 rozpoczniemy pierwszo-sobotnie nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W sobotę odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie na listę w zakrystii chorych, którzy chcą przed świętami skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię św.

ZA TYDZIEŃ NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ: poświęcenie palm na każdej Mszy św. Natomiast o godz. 12.15 procesja z palmami. Zapraszamy!

PONADTO: mieszkańcom ul. Broniewskiego i Konopnickiej, którzy w tym tygodniu zatroszczyli się o porządek w naszej świątyni składamy serdeczne podziękowanie za poświęcony czas oraz złożoną ofiarę. Msza św. w intencji o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców ulic Broniewskiego i Konopnickiej będzie sprawowana w najbliższy czwartek o godz. 7.00. Natomiast Msza św. w intencji zmarłych, aby mogli radować się pełnią życia w Bogu będzie sprawowana we wtorek 4 kwietnia o godz. 7.00. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców ul. Słonecznej.

2. O wprowadzenie do adoracji poprzez modlitwę różańcową prosimy: w poniedziałek Różę bł. Antoniego Rewery; w sobotę Różę Matki Bożej Fatimskiej.

3. O poprowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w najbliższą niedzielę o godz. 9.00 prosimy Koło Koronkowe św. Jana Pawła II.

4. Dnia 2 kwietnia w Sandomierzu pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza odbędą się obchody Niedzieli Palmowej. Początek na Rynku Starego Miasta. O godz. 10.00 poświęcenie palm, a następnie procesja do Bazyliki Katedralnej i Msza św. Zachęcamy do udziału.

5. W tym roku świętujemy 30-lecie reaktywacji KSM Diecezji Sandomierskiej. Diecezjalny Asystent KSM-u wraz z młodzieżą zapraszają na uroczyste Obchody jubileuszowe 29 kwietnia br. W programie o 13.30 Msza św. w Katedrze sandomierskiej pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza a po niej uroczysta gala na Zamku sandomierskim.

6. Prezydent Miasta Tarnobrzega oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie zapraszają osoby samotne, potrzebujące, na Śniadanie Wielkanocne, które odbędzie się 6 kwietnia 2023 roku (Wielki Czwartek) o godz. 12.30 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu.

7. Polskie Towarzystwo Tatrzańskie w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej na Tarnicę. Wyjazd 7 kwietnia 2023 roku o godz. 5.00 z parkingu przy klubie „Tapima”. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej, na stronie internetowej lub w siedzibie Oddziału PTT w Tarnobrzegu, w każdy wtorek od 17.00 – 18.00.