Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

22.11.2020

 

DZISIAJ: Obchodzona w Kościele powszechnym uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przypomina nam, że wszystko w Nim ma swój początek i wszystko w Nim będzie miało swoje ukoronowanie. W tę uroczystość będącą też patronalnym świętem Akcji Katolickiej po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię NSPJ wraz z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna też w naszej diecezji Tydzień Biblijny, stąd wieczorem o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo biblijne połączone z modlitwą za zmarłych.

W ŚRODĘ: Modlitwa różańcowa wraz z adoracją o godz. 17:00 rozpocznie przygotowane przez Modlitewną Wspólnotę comiesięczne nabożeństwo ku czci Królowej Pokoju. Po Mszy św. o 18:00 druga część nabożeństwa, na które serdecznie zapraszamy.

W CZWARTEK: Po Mszy św. porannej całodniowa adoracja, którą o godz. 17:30 zakończy różaniec za zmarłych poprzedzony półgodzinną modlitwą Intronizacyjną.

W SOBOTĘ: Przed wieczorną Mszą św. czyli o godz. 17:30 początek nabożeństwa do św. Charbela o uzdrowienie chorych. Nasze modlitewne intencje, prośby i podziękowania możemy wypisywać na specjalnie przygotowanych karteczkach i pozostawić w skrzyneczce przy obrazie tego świętego.

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ:  Mszą św. o godz. 6:00 rano rozpocznie czas Adwentu. Podobnie jak w latach ubiegłych przez cały okres Adwentu Msze św. roratnie będą o godz. 6:00. 

PONADTO: Tym mieszkańcom I klatki bloku nr 14 przy ul. 11-go Listopada, którzy podjęli dyżur porządkowy w naszej świątyni składamy serdeczne podziękowanie za podjęty trud i złożoną ofiarę.  Msza św. o Boże błogosławieństwo i powrót do zdrowia dla mieszkańców tej klatki zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 7:00, a za zmarłych w poniedziałek 30-go listopada o 18:00. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców II klatki bloku nr 14 przy ul. 11-go Listopada.

2. Serdeczne podziękowania kierujemy też w stronę wszystkich, którzy w miniony piątek podjęli całonocną adorację uświęcając swoją obecnością i modlitwą ten trudny czas.

3. W tym tygodniu zakończył swoje ziemskie pielgrzymowanie, a więc i czas kapłańskiej posługi, ks. Wiesław Słowiński, który w latach budowy naszej świątyni (1990-1996) posługiwał jako wikariusz w naszej parafii. Niestety, ze względów ograniczeń sanitarnych nie mogliśmy zorganizować wspólnego wyjazdu na pogrzeb, niemniej w naszej parafii we wtorek 1-go grudnia podejmiemy modlitwę w Jego intencji podczas pierwszego dnia rekolekcyjnego Triduum przygotowującego nas do odpustu parafialnego.

4. Do modlitwy za zmarłych podczas nabożeństw o 17:30 prosimy: w poniedziałek Różę bł. Anieli Salawy, we wtorek Różę MB Częstochowskiej, w środę Wspólnotę Królowej Pokoju, w czwartek Wspólnotę dla Intronizacji, w piątek Różę MB Królowej Pokoju, a w sobotę Różę św. Barbary.

5. Przypominając o potrzebie stosowania się do zaleceń Służb Sanitarnych zachęcamy do podejmowania modlitwy o ustanie epidemii, w intencji pracowników Służby Zdrowia oraz wszystkich chorych. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmijmy również osobę naszego Biskupa Krzysztofa nadal przebywającego w szpitalu.

 

 

 

 

 
COMIESIĘCZNA POSŁUGA PODCZAS ADORACJI o 17:30
   
Tydz Dni Podejmujący
  Tygodnia posługę
I Poniedziałek Róża św. Faustyny
I Wtorek Róża św. Teresy
I Środa Róża MB Różańcowej
I Czwartek Rodziny Najśw. Serca Pana Jezusa
I Piątek Nabożeństwo do NSPJ
I Sobota Kapłan i Róża MB Fatimskiej
  I Niedziela Kapłan i Róże Różańcowe
II Poniedziałek Róża MB Niepokalanej
II Wtorek Róża MB Bolesnej
II Środa Wspólnota Krwi Chrystusa
II Czwartek Wspólnota dla Intronizacji
II Piątek Róża św. Maksymiliana
II Sobota Róża św. Rity
  II Niedziela Kapłan i Koła Koronkowe
III Poniedziałek Akcja Katolicka
III Wtorek Róża MB Wniebowziętej
III Środa Róża MB Wsp. Wiernych
III Czwartek Wspólnota dla Intronizacji
III Piątek Róża św. Jana Pawła II
III Sobota Róża MB Królowej Polski
  III Niedziela Kapłan i Stowarzyszenie Przyjaciół WSD
IV Poniedziałek Róża bł. Anieli Salawy
IV Wtorek Róża MB Częstochowskiej
IV Środa Róża św. Józefa
IV Czwartek Wspólnota dla Intronizacji
IV Piątek Róża MB Królowej Pokoju
IV Sobota Róża św. Barbary
  IV Niedziela NIESZPORY
V V TYDZIEŃ Róża bł. Antoniego Rewery
     
  V Niedziela Kapłan