Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCY

14.04.2024

 

DZISIAJ: o godz. 11:00 Msza św. i spotkanie dla uczniów klas VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

O godz. 17:00, odpowiadając na apel przewodniczącego KEP, zapraszamy na adorację i modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych. Po nabożeństwie zmiana w kołach koronkowych.

Dzisiaj rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który ma nam przypomnieć o potrzebie poznawania i zgłębiania Słowa Bożego. W tym roku będziemy przeżywać go pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.

W PONIEDZIAŁEK: po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie Akcji Katolickiej.

WE WTOREK: po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

W CZWARTEK: w ciągu dnia zapraszamy na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się Mszą św. o godz. 7:00 a kończy o godz. 17:00 modlitwą Wspólnoty Intronizacyjnej.

W PIĄTEK: z racji 19 dnia miesiąca, o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa w intencji rodzin. Po Mszy św. spotkanie Bractwa św. Józefa.

W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ: w naszej diecezji rozpocznie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Relikwie zostaną przywiezione na godz. 17:00 do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie. O godz. 17:15 konferencja, o 18:00 Msza św. O godz. 20:00 różaniec w intencji małżeństw i rodzin, o godz. 21:00 Apel Jasnogórski. Natomiast w niedzielę o godz. 11:30 Msza św. dla dekanatu tarnobrzeskiego. Serdecznie zapraszamy.

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ: o godz. 12:15 Msza św. oraz spotkanie rodziców i dzieci klasy III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

PONADTO: tym mieszkańcom I i II klatki bloku nr 4 przy ul. Kopernika, którzy zatroszczyli się o porządek w naszej świątyni składamy serdeczne podziękowanie za podjęty trud i złożoną ofiarę. Msza św. w intencji rodzin sprzątających kościół i zmarłych z tych rodzin będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 18:00. W tym tygodniu troskę o porządek w kościele powierzamy rodzicom i młodzieży klas VIII w związku ze zbliżającą się uroczystością sakramentu bierzmowania, która odbędzie się 25 kwietnia o godz. 18:00.

2. O wprowadzenie do adoracji poprzez modlitwę różańcową prosimy: w poniedziałek Akcję Katolicką; we wtorek Różę MB Wniebowziętej; w środę Różę MB Wspomożenia Wiernych; w sobotę Różę MB Królowej Polski.

3. O poprowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w najbliższą niedzielę o godz. 9:00 prosimy Koło Koronkowe św. Faustyny.

4. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza we wtorek, natomiast Grupy Oazowej w piątek po Mszy św. o godz. 18:00. Próba scholii w niedziele o 11:15. Zapraszamy.

5. Siostry Służki NMP Niepokalanej zapraszają na Dzień Skupienia dla Dziewcząt i Kobiet, który odbędzie 20 kwietnia w Sandomierzu. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.