Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

15.09.2019

DZISIAJ:. Na Mszy św. o 12:15 rodzice i uczniowie klas III Szkoły Podstawowej mają spotkanie rozpoczynające cykl przygotowań do I Komunii św. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Wychowania zakończymy w przyszła niedzielę spotkaniem dla  uczniów klas  VIII oraz dla ich rodziców w ramach przygotowań do bierzmowania. Podczas dzisiejszego wieczornego nabożeństwa o godz. 17:00 modlitwa różańcowa za powołanych i o nowe powołania do Służby Bożej. Po nabożeństwie spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Sandomierzu.

2. Również dzisiaj o 15:00 w kościele MBNP na Serbinowie spotkanie uczestników Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy, natomiast Fundacja im. Ks. Kard. Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” zaprasza po południu do parku przy Muzeum w Hucie Komorowskiej na jarmark misyjny oraz na koncert, podczas którego wystąpią m. innymi: Joanna Dudkowska i Dariusz Malejonek z zespołem. Wstęp wolny, szczegóły na afiszu.

JUTRO: Po Mszy św. o 18:00 zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Akcji Katolickiej.

W ŚRODĘ-UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, PATRONA DZIECI i MŁODZIEZY: Dzieci i młodzież naszej parafii zapraszamy na Mszę św. o 18.00. Po Mszy św. specjalne błogosławieństwo dzieci. W tym dniu rozpoczynamy również tegoroczne spotkania biblijne z cyklu „Biblia – o co w niej chodzi?”  które poprowadzi w każdą trzecią środę miesiąca biblista: ks. dr Paweł Lasek. W tym miesiącu temat spotkania brzmi prowokacyjnie: Stworzenie świata. Co się Bogu udało, a co Mu nie wyszło?”. Zapraszamy – szczegóły i tematy tegorocznych spotkań na afiszu w gablotce.

W CZWARTEK: Msza św. o 7:00 rozpocznie czas całodniowej adoracji, którą zakończy o godz. 17:00 modlitwa intronizacyjna.

W PIĄTEK:. Po Mszy św. o 18:00 spotkanie młodzieżowej grupy charytatywnej oraz oazy.

W SOBOTĘ: W liturgii czcimy św. Mateusza Apostoła. To dzień imienin naszego ks. Mateusza - otoczmy go naszą modlitwą. Msza św. w jego intencji o 18:00. O godz. 17:00 zapraszamy uczniów klas VII Szkoły Podstawowej na spotkanie w ramach przygotowań do bierzmowania.

PONADTO: Tym mieszkańcom z I klatki bloku nr 12 przy ul. Kopernika, którzy zatroszczyli się o dyżur porządkowy w naszej świątyni składamy podziękowanie za podjęty trud i złożoną ofiarę. Msza św. z intencji tych mieszkańców zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców II klatki  bloku nr 12 przy ul. Kopernika.

2. Przypominamy, że starsza grupa ministrantów ma swoje spotkania w środy, a ministranci młodsi i kandydaci na ministrantów w soboty. Schola dziewcząt ma swoje spotkania w każdą w niedzielę o godz. 11:00.  Grupa Straży Górniczej św. Barbary ma spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 9:00.

3. W najbliższy piątek Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych na modlitewne czuwanie w sanktuarium na Świętym Krzyżu. Szczegóły na afiszu w gablotce.

4. Przypominamy też o planowanej w najbliższą sobotę I Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do sanktuarium  św. Józefa w Nisku. Centralnym punktem pielgrzymki będzie celebrowana pod przewodnictwem Bpa Krzysztofa Nitkiewicza Msza św. godz. 11.30. Parafię będzie reprezentować Bractwo św. Józefa, ale zachęcamy do wyjazdu jak najwięcej mężczyzn z naszej parafii.

5. W najbliższą niedzielę organizowana jest przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Oazę Rodzin autokarowa pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. W tym dniu również Diecezjalny Duszpasterz Strażaków zaprasza o godz. 14:00 do Sanktuarium Matki Bożej w Sulisławicach

6. W sobotę 28-go kolejne parafialne (praktyka potwierdza, że nie tylko) wyjście do kina „Wisła” w TDK – tym razem na film „Tajemnica o. Pio”. Film rozpoczyna się o godz. 14:00 i jest ciekawą próbą ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi jaką przeszedł , by na jej końcu stać się jednym z największych świętych czczonych dzisiaj w Kościele na świecie.

7. W niedzielę 29-go września o godz. 19:00  pierwsze powakacyjne spotkanie dla osób które ukończyły 18 rok życia, a do tej pory z różnych względów nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania. Osoby te będą mogły podjąć przygotowania w znajdującym się przy naszej parafii Ośrodku będącym filią Diecezjalnego Centrum Ewangelizacyjnego. Szczegóły u ks. Mateusza.

8. W sobotę 5-go października zapowiadany wspólny autokarowy wyjazd na diecezjalne spotkanie Róż Różańcowych do sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie, Zapisy w zakrystii.

9. W piątek i w sobotę (11-12 października) organizowana jest parafialna autokarowa pielgrzymka do Lichenia i Niepokalanowa. Szczegóły i zapisy od środy w kiosku charytatywnym.