Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

20.01.2019

DZISIAJ: W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan gromadząc się na Eucharystii prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”.  W tej też intencji będziemy się modlić na wieczornym nabożeństwie o godz. 17:00. Ponadto dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:15 spotkanie rodziców i uczniów klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowań do I Komunii, a po nabożeństwie wieczornym spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Sandomierzu.

JUTRO: Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Zapraszamy na Mszę św. by we wspólnej modlitwie polecać bliskie naszym sercom babcie i dziadków, zarówno tych żyjących jak i zmarłych, którym tak wiele zawdzięczają nasze rodziny. Również jutro po Mszy św. o 18:00 spotkanie wszystkich członków Akcji Katolickiej.

WE WTOREK: W związku z przeżywanym w Kościele Powszechnym Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan Ksiądz Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz zaprasza na Mszę świętą o jedność chrześcijan, z udziałem przedstawicieli różnych wyznań, która odbędzie się o godz. 17.00 w  Sanktuarium Matki Bożej Cudownej Przemiany w Rakowie.

W CZWARTEK: Całodniowa adoracja – zachęcamy do odwiedzenia naszej świątyni i spędzenia choćby kilku minut na modlitwie przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Czas indywidualnej adoracji kończy o godz. 17:00 modlitwa adoracyjna oraz Msza św. o godz. 18:00.

W PIĄTEK: Wieczorem o godz. 17:00 modlitwą różańcową rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo ku czci Królowej Pokoju. W tym dniu będącym kolejną rocznicą powstania przygotowującej spotkania Modlitewnej Wspólnoty Królowej Pokoju zapraszamy do wspólnej modlitwy. Również w piątek spotkanie młodzieżowej grupy oazowej.

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ : Na Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie uczniów klas III Gimnazjum oraz klas VIII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowań do Bierzmowania.

PONADTO:. Tym mieszkańcom I klatki bloku nr 13 przy ul. Św. Barbary, którzy zatroszczyli się o dyżur porządkowy w naszej świątyni składamy podziękowanie za podjęty trud i złożoną ofiarę. Msza św. z intencji podejmujących dyżur zostanie odprawiona we wtorek 29 stycznia o g. 18:00. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców II klatki bloku nr 13 przy ul. Św. Barbary.

2. W minionym tygodniu zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską. Wszystkim, którzy zaprosili nas do swoich mieszkań dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary, które wraz z wprowadzoną w drugą niedzielę miesiąca składką gospodarczą pomogą nam kontynuować prace przy dalszym wyposażaniu naszej świątyni.

3. Podczas kolędy padło kilka propozycji, do których będziemy się odnosić w naszych planach duszpasterskich. Jedna z propozycji dotyczy pogrzebu. Oznacza to, że obrzędy pogrzebowe będziemy rozpoczynać w kościele, a nie w kamerze przy szpitalu, gdzie jest mało miejsca, a coraz większy ruch uliczny nie pozwala na modlitwę w skupieniu. Wprowadzenie ciała zmarłego do świątyni nastąpi pół godziny przed Mszą św. Dzięki temu ci, którzy chcą towarzyszyć najbliższym od początku obrzędu nie będą musieli udawać się do kamery, ale w jednym miejscu, czyli w kościele wezmą udział w obrzędach wstępnych i w modlitwie różańcowej, tak jak to ma miejsce już w innych tarnobrzeskich parafiach.

4. Przypominamy, że Prezydent Miasta Tarnobrzega zaprasza na koncert kolęd i pieśni Bożonarodzeniowych w wykonaniu chóru z cerkwi prawosławnej z Czernichowa. Koncert odbędzie się w sobotę o godz. 14:00 w kościele Chrystusa Króla.


POWRÓT