Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

20.09.2020

 

DZISIAJ: Na Mszy św. o 12:15 spotkanie dla dzieci z klas trzecich, które w tym roku przygotowywać się będą do I Komunii św. oraz dla ich rodziców. Wieczorem o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z modlitwą za powołanych i o nowe powołania do Służby Bożej. Po nabożeństwie spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół WSD

JUTRO – św. MATEUSZA APOSTOŁA: To też dzień imienin ks. Mateusza, stąd zapraszamy na Mszę św. o 18:00. Po Mszy św. spotkanie wszystkich członków Akcji Katolickiej.

W ŚRODĘ – św. o. PIO: W tym dniu podobnie jak w ubiegłym tygodniu po Mszy św. wieczornej czyli około 18:30 zapraszamy do naszego kościoła na kolejne spotkanie w ramach Tarnobrzeskiej Szkoły Biblijnej prowadzonej przez ks. dra Marcina Biegasa. Spotkania mają charakter cykliczny – cotygodniowy. Serdecznie zapraszamy !

W CZWARTEK: Po Mszy św. porannej całodniowa adoracja, którą o 17:00 zakończy modlitwa intronizacyjna. Msza św. o 12:00 i 18:00 bez zmian.

W PIĄTEK: Modlitwa różańcowa o godz. 17:00 rozpocznie comiesięczne nabożeństwo ku czci Królowej Pokoju. Po Mszy św. o godz. 18:00 druga część nabożeństwa przygotowanego przez Modlitewną Wspólnotę. Msza św. rozpocznie też spotkanie młodzieżowej grupy oazowej.

W SOBOTĘ: O godz. 9:00 spowiedź i spotkanie dla dzieci, które ze względu na przesunięty termin w najbliższą niedzielę na Mszy św. o 11:00 przyjmą I Komunię oraz dla ich rodziców.

PONADTO: Tej jednej osobie z II klatki bloku nr 19 przy ul. Kopernika, która podjęła dyżur porządkowy w naszej świątyni składamy serdeczne podziękowanie za podjęty trud i złożoną ofiarę.  Msza św. z jej intencji zostanie odprawiona w najbliższą środę o g. 18:00. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców III klatki bloku nr 19 przy ul. Kopernika. W przygotowanie świątyni prosimy również rodziców trójki dzieci, które w niedziele przyjmą I Komunię.

2. W najbliższy wtorek i w środę od godz. 16:00 weryfikacja dla młodzieży, która 29-go września pragnie przyjąć sakrament bierzmowania. Spowiedź dla nich, ich rodzin i świadków w najbliższą niedzielę oraz w poniedziałek od godz. 17:00. Również w poniedziałek przed bierzmowaniem po Mszy św. wieczornej młodzież i rodziców zapraszamy do przygotowania świątyni na uroczystość bierzmowania.

3. W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie ministrantów młodszych o godz. 17:00, a ministrantów starszych i lektorów o godz. 17:30.

4. W zakrystii do środy można jeszcze zapisać się na film o tajemnicy kultu NSPJ, który zostanie wyświetlony w najbliższą sobotę o godz. 12:00 w kinie WDK. Zaproszenie kierujemy oczywiście do wszystkich naszych parafian, ale szczególny sposób do członków Wspólnot oddających cześć NSPJ czyli Wspólnot Rodzin NSPJ, Wspólnoty dla Intronizacji oraz Kół Koronkowych. Dzięki wspólnemu wyjściu bilety w cenie promocyjnej.

5. W ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin w niedzielę 27-go września planowana jest jednodniowa autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium MB w Częstochowie. Liczba miejsc ograniczona, a bliższe informacje w gablotce. Zapisy jeszcze dzisiaj w zakrystii.