Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

11.11.2018

 

DZISIAJ: Kościół śpiewając radosne „Te Deum” wraz z mieszkańcami naszej Ojczyzny świętuje 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Tarnobrzeskie ogólno-miejskie uroczystości na które zaprasza prezydent miasta rozpoczną się Mszą św. w kościele oo. Dominikanów o godz. 9:30. W bogatym programie miejskich uroczystości  jest między innymi odsłonięcie pomnika Marszałka Piłsudskiego. W naszej świątyni Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 12:15, tak, by termin nie kolidował z miejskimi uroczystościami. Mszę św. poprzedzi przygotowany przez młodzież ZSP nr 1 program, który rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. o 11:00. W naszych kościołach o godz. 12:00 zabrzmią dzwony, które stanowią podniosły symbol, towarzyszący przeżywaniu szczególnych chwil w życiu Ojczyzny, a jednocześnie będą sygnałem do rozpoczęcia wspólnego odśpiewania Hymnu Rzeczypospolitej.

Również dzisiaj Msza św. o 11:00 rozpocznie spotkanie klas III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowań do bierzmowania, natomiast wieczorem o godz. 16:00 kapłani i  działające przy parafii wspólnoty z okazji obchodzonego w Kościele II Dnia Ubogich zapraszają wszystkich ubogich na wspólny posiłek i spotkanie, które o godz. 17:00 zakończy nabożeństwo w intencji Ojczyzny.

W ŚRODĘ: Wieczorem Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza do wspólnej modlitwy adoracyjnej o godz. 17:30, natomiast na Mszy św. wieczornej modlitwa w intencji Ojczyzny oraz spotkanie grupy animującej Modlitewną Wspólnotę Królowej Pokoju, a także Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W CZWARTEK: Msza św. o 7:00 rano rozpocznie całodniową adorację. Na modlitwę intronizacyjną o godz. 17:00 zapraszamy nie tylko członków Wspólnoty dla Intronizacji. Modlitwę zakończy o godz. 17:45 modlitwa wypominkowa. Msze święte o godz. 12:00 i 18:00 bez zmian.

W PIĄTEK: Spotkanie młodzieżowej grupy oazowej oraz młodzieżowej grupy charytatywnej.

W SOBOTĘ: Wieczorem o godz. 17:00 zapraszamy uczniów klas siódmych SP na kolejne comiesięczne spotkanie w ramach drugiego roku przygotowań do sakramentu bierzmowania

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ:. Na Mszy św. o godz. 12:15 spotkanie dla rodziców i dzieci klas trzecich w ramach przygotowań do I Komunii. Również po tej Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców ministrantów i scholanek.

PONADTO:. Tym mieszkańcom bloku nr 66 przy ul. Sienkiewicza, którzy zatroszczyli się o dyżur porządkowy w naszej świątyni składamy serdeczne podziękowanie za podjęty trud i złożoną ofiarę. Msza św. z intencji podejmujących dyżur zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o 18:00. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców 1 i 2 klatki bloku nr 38 przy ul. Sienkiewicza.

2. W najbliższy czwartek o godz. 18:30 Centrum Ewangelizacyjne św. Augustyna w Sandomierzu - Filia w Tarnobrzegu rozpoczyna przygotowania do bierzmowania dla osób, które nie przystąpiły jeszcze do tego sakramentu, a ukończyły 18 rok życia. Więcej informacji u ks. Mateusza.

3. W sobotę 24-go listopada schola i ministranci mają wspólny autokarowy wyjazd  do Rzeszowa do parku trampolin oraz do sanktuarium w Zabawie. Zgłoszenia u ks. Mateusza.

4. Za tydzień o godz. 17:00 jesteśmy zaproszeni do kościoła Dobrego Pasterza do Mokrzyszowa na koncert zespołu gospel "GOod News Group" z Kielc. Koncert ma charakter charytatywny i jest formą pomocy Siostrom Służebniczkom, którym brakuje funduszy na dokończenie remontu kotłowni.

5. Za dwa tygodnie w uroczystość Chrystusa Króla planowany jest VII Tarnobrzeski Marsz Mężczyzn, który tym razem o godz. 11:00 wyruszy spod figury Chrystusa Króla na Serbinowie, by dotrzeć na Mszę św. odpustową do kościoła Chrystusa Króla. Szczegóły na afiszu w gablotce.

 

POWRÓT