Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28.02.2020

 

DZISIAJ: Na Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla uczniów klas VIII-ych w ramach przygotowań do bierzmowania, natomiast wieczorem o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, które w tym miesiącu zakończymy modlitwą do św. Charbela. W intencji wszystkich polecanych na karteczkach wstawiennictwu św. Charbela o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św.  

W PIERWSZY CZWARTEK: Po Mszy św. porannej rozpocznie się całodniowa adoracja, którą o g. 17:00 zakończy modlitwa intronizacyjna. W tym dniu spowiedź pierwszo-czwartkowa od g. 17:00.

W PIERWSZY PIĄTEK: O godz. 16:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się czas spowiedzi i indywidualnej adoracji. Dla dzieci z klas czwartych oraz dla osób starszych nabożeństwo Drogi Krzyżowej wraz z modlitwą do NSPJ o godz. 17:00. Po nabożeństwie Msza św., a po niej na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy przygotowującą się do bierzmowania młodzież oraz te osoby, które ze względu na pracę nie mogą być wcześniej. Podczas tego nabożeństwa również będzie okazja do spowiedzi. Przypominamy, że nadal ze względu na epidemię w I piątek odwiedzamy tylko tych chorych, którzy wcześniej zostaną zgłoszeni telefonicznie lub w zakrystii. 

W PIERWSZĄ SOBOTĘ: O godz. 17:30 modlitwa różańcowa rozpocznie pierwszo-sobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po nabożeństwie Msza św.. i kolejne spotkanie w ramach tegorocznego Kursu Przedmałżeńskiego.

PONADTO: Tym mieszkańcom II klatki bloku nr 4 przy ul. 11-go Listopada, którzy podjęli dyżur porządkowy w naszej świątyni składamy serdeczne podziękowanie za podjęty trud oraz złożoną ofiarę.  Msza św. w intencji rodzin podejmujących dyżur oraz za zmarłych z tych rodzin zostanie odprawiona w najbliższy piątek o godz. 18:00. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców III klatki bloku nr 4 przy ul. 11-go Listopada.

2. W tym roku, który przez papieża Franciszka został ogłoszony rokiem św. Józefa, oblubieńca NMP, patrona rodzin i całego Kościoła, w szczególnie uroczysty sposób będziemy obchodzić Nowennę przed liturgiczną uroczystością ku jego czci. Nowennę rozpoczniemy w środę 10-go marca. W gablotce znajdziemy też afisz z wykazem kościołów pod wezwaniem św. Józefa, które znajdują się na terenie naszej diecezji i w których możemy zyskiwać specjalne odpusty.

3. W naszym kościele codziennie wieczorną Mszę św. poprzedza adoracja o godz. 17:30. W tym tygodniu o przewodniczenie tej adoracji prosimy: w poniedziałek Różę św. Faustyny; we wtorek Różę św. Teresy; w środę Różę MB Różańcowej; w czwartek Wspólnotę dla Intronizacji i Rodziny NSPJ; a w sobotę Różę MB Fatimskiej.