Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29.01.2023

 

DZISIAJ: Na Mszy św. o godz. 11.00 gościć będziemy Chór Tarnobrzeski, który uświetni naszą dzisiejszą uroczystość śpiewem kolęd.

O godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, w czasie którego będziemy modlić się w intencji osób chorych, cierpiących oraz tych, którzy się nimi opiekują.

W PONIEDZIAŁEK: po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

W ŚRODĘ: po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne w sali na zapleczu kościoła. Również w środę zapraszamy na Mszę św. i na spotkanie Liturgiczną Służbę Ołtarza.

W CZWARTEK – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO: w polskiej tradycji znane jako święto Matki Bożej Gromnicznej. W naszym kościele Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 7:00; 9:00; 12:00 i 18:00. W tym dniu obchodzony jest również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszej modlitwie będziemy dziękować Bogu za braci i siostry zakonne, którzy świadczą o Bożej miłości i miłosierdziu codzienną posługą w domach pomocy, domach dziecka, przedszkolach, szkołach, ośrodkach wychowawczych, szpitalach i hospicjach. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie miało miejsce poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

Ponieważ jest to I czwartek miesiąca, dlatego na Mszę św. o 18:00 i na spotkanie zapraszamy uczniów klas szóstych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

Wyjątkowo w tym dniu nie będzie całodziennej adoracji. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i modlitwa Wspólnoty Intronizacyjnej.

W PIERWSZY PIĄTEK: Wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00 rozpoczniemy czas spowiedzi. Adorację zakończymy nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30. Dzieci z klas czwartych i starszych zapraszamy na spowiedź, a następnie o godz. 17:30 na nabożeństwo. Po nabożeństwie Msza św. Spotkanie dzieci klas IV o godz. 17.15 na zapleczu kościoła. Odwiedziny chorych podobnie jak w ubiegłym miesiącu. Również w piątek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie zapraszamy grupę oazową.

W PIERWSZĄ SOBOTĘ: O godz. 17:30 rozpocznie się pierwszo-sobotnie nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po nabożeństwie Msza św.

PONADTO: Tym mieszkańcom I klatki bloku nr 19 przy ul. Kopernika, którzy podjęli dyżur porządkowy w naszej świątyni składamy serdeczne podziękowanie za podjęty trud oraz złożoną ofiarę.  Msza św. w intencji rodzin podejmujących dyżur oraz za zmarłych z tych rodzin zostanie odprawiona w najbliższą sobotę o g. 18:00. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców II klatki bloku nr 19 przy ul. Kopernika.

2. W naszym kościele codziennie wieczorną Mszę św. poprzedza adoracja o godz. 17:30. W tym tygodniu o wprowadzenie do adoracji poprzez modlitwę różańcową prosimy: w poniedziałek Różę bł. Antoniego Rewery; w środę Różę MB Różańcowej; w czwartek Rodziny NSPJ; w sobotę Różę MB Fatimskiej.

3. Wspólnota Dzieła Intronizacji NSPJ zaprasza na Ogólnopolskie Nocne Czuwanie na Jasnej Górze, które odbędzie się z 1 na 2 lutego br. Zapisy u animatorki Wspólnoty (tel. 500 847 778).

4. W tym tygodniu został zakończony remont wejścia, holu i kancelarii parafialnej. Serdecznie dziękujemy paniom, które poświęciły swój czas na posprzątanie tej części plebanii. Zostało również zmodernizowane oświetlenie prezbiterium.