Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19.05.2024

 

DZISIAJ: o godz. 10:30 uroczystość I Komunii Świętej. Otoczmy dzisiaj szczególną modlitwą dzieci i ich rodziców. O godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY: na Mszy o godz. 18:00 dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały Biały Tydzień. Dzieci i rodziców zachęcamy do uczestniczenia również w nabożeństwach majowych.

W PONIEDZIAŁEK: po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie Akcji Katolickiej.

WE WTOREK: nasza parafia włączy się w diecezjalną modlitwę o powołania kapłańskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 7:00, następnie całodzienna indywidualna modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zakończymy nabożeństwem majowym o godz. 17:30. Czuwanie poszczególnych grup tak jak w każdy czwartek. Zapraszamy.

W ŚRODĘ: po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

W CZWARTEK: w ciągu dnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 7:00 a zakończy o godz. 17:00 modlitwą intronizacyjną połączoną z nabożeństwem majowym. Tego dnia obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w sposób szczególny o modlitwie w intencji kapłanów.

W SOBOTĘ: o godz. 17:00 rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo ku czci Królowej Pokoju połączone z litanią do NMP. O godz. 18:00 Msza św. w intencjach Matki Bożej Królowej Pokoju. Następnie kolejna część modlitwy różańcowej.

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ: na Mszy św. o godz. 9:30 przeżywać będziemy uroczystość rocznicową dzieci, które przystąpiły w zeszłym roku do I Komunii św. Uroczystość poprzedzi spowiedź w najbliższą sobotę, o godz. 9:00. Zapraszamy dzieci i ich rodziny.

PONADTO: rodzicom dzieci pierwszokomunijnych serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i trud włożony w przygotowanie świątyni oraz terenu wokół niej do uroczystości I Komunii Świętej. Natomiast w tym tygodniu troskę o porządek w naszym kościele powierzamy rodzicom dzieci, które za tydzień będą obchodzić I rocznicę przyjęcia Komunii Świętej.

2. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Do udziału zachęcamy dzieci i młodzież, szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3. O poprowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w najbliższą niedzielę o godz. 9.00 prosimy Koło Koronkowe św. Ojca Pio.

4. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza we wtorek, natomiast Grupy Oazowej w piątek po Mszy św. o godz. 18:00. Próba scholii w niedziele o 11:15. Zapraszamy.

5. Dnia 30 maja wspólnie z oo. Dominikanami organizowany jest wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie. Zapisy w zakrystii.

6. Zachęcamy młodzież i dzieci do wyjazdu na wakacyjne Oazy. Informacje o terminach, kosztach i zgłoszeniach można znaleźć w gablotce na plakacie i na diecezjalnej stronie internetowej.

7. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Tarnobrzegu ogłasza zapisy uczniów na rok szkolny 2024/2025. Wnioski należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 22 maja br. Nauka w szkole jest bezpłatna. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

8. W dniu 26 maja z okazji Dnia Matki w parafii Chrystusa Króla o godz. 19.00 odbędzie się koncert z dedykacją dla wszystkich matek w wykonaniu artystów Akademii Muzycznej w Łodzi.