Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2023

 

DZISIAJ: o godz. 11.15 zapraszamy na spotkanie organizacyjne dziewczynki, które chciałyby śpiewać w scholii (klasy III, IV, V). Spotkanie odbędzie się w sali na zapleczu kościoła. O godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową w intencji wspólnot, które działają przy naszej parafii.

W PONIEDZIAŁEK: 25 września, o godz. 17:00 modlitwa różańcowa rozpocznie comiesięczne nabożeństwo przygotowane przez Modlitewną Wspólnotę Królowej Pokoju. Następnie Msza św. i kolejna część modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy.

WE WTOREK: Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej, animatorów i odpowiedzialnych za wspólnoty i grupy duszpasterskie działające przy naszej parafii.

W CZWARTEK: w ciągu dnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.00. O godz. 17.00 modlitwa prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną, natomiast o godz. 17.30 nabożeństwo za chorych do św. Charbela. Po nabożeństwie Msza św. zbiorowa w intencji poleconych osób.

CODZIENNIE: pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O wprowadzenie do adoracji poprzez modlitwę różańcową prosimy: we wtorek Różę bł. Antoniego Rewery, w środę Różę św. Teresy, w piątek Różę MB Różańcowej, w sobotę Różę MB Fatimskiej.

PONADTO: dziękujemy rodzinom VII klatki bloku nr 15 przy ul. 11 Listopada, które złożyły ofiarę na sprzątanie kościoła. Natomiast w tym tygodniu o podjęcie dyżuru porządkowego prosimy mieszkańców I klatki bloku nr 1 przy ul. 11 Listopada.

2. O poprowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w najbliższą niedzielę o godz. 9.00 prosimy Koło Koronkowe św. Jerzego.

3. Dzieci i młodzież zapraszamy do Świetlicy Integracyjnej w każdą sobotę od godz. 10:00 do godz. 13:00.

4. Przypominamy, że obecnie ministranci mają swoje zbiórki we wtorki po Mszy św. wieczornej. Natomiast Grupa Oazowa ma swoje spotkania w piątki.

5. Dziękujemy wszystkim mężczyznom, którzy ofiarowali swój czas i pomogli przy czyszczeniu ogrodzenia wokół kościoła. W tym tygodniu planujemy malowanie, dlatego zwracamy się z kolejną prośbą do mężczyzn, którzy dysponują czasem, o pomoc w wykonaniu tego etapu prac.

6. Wszystkim pielgrzymom przypominamy, że wyjazd na Jasną Górę, w sobotę 30 września o godz. 5.30. Zbiórka przy kościele św. Barbary.

Informacje diecezjalne:

7. W sobotę, 7 października, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Róż Różańcowych do Włostowa. Z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd autokarowy. Zapisy w zakrystii.

8. W niedzielę 8 października br. w Sandomierzu odbędzie się uroczyste zakończenie Jubileuszu 800. śmierci bł. Wincentego Kadłubka, jednego z patronów diecezji sandomierskiej. Początek w kościele seminaryjnym pw. św. Michała Archanioła o godz. 10. Przemarsz ulicami Starego Miasta do Bazyliki Katedralnej na Mszę św. o godz. 10.30.