Parafia rzymsko - katolicka
p.w. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

05.07.2020

 

DZISIAJ: W związku z uroczystością I Komunii w naszym kościele Msza św. z godz. 11:00 rozpocznie się pół godziny wcześniej, czyli o godz. 10:30. Wieczorem o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, a po nim na zmianę tajemnic różańca.  

JUTRO: A także w pozostałe dni tygodnia adoracja i modlitwa różańcowa od godz. 17:30. Również jutro na Mszy św. o godz. 18:00 początek Białego Tygodnia dla dzieci pierwszo-komunijnych.

W ŚRODĘ: Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na wspólną adorację o godz. 17:30.

W CZWARTEK: Po Mszy św. porannej całodniowa adoracja, którą o 17:00 zakończy modlitwa intronizacyjna. W tym dniu o godz. 19:00 rozpocznie się kolejny koncert w wykonaniu artystów z Krakowa: Mileny Sołtys-Walosik – sopran oraz Marka Stefańskiego – organy. Zapraszamy do skorzystania z koncertu organizowanego przez TDK, którego koszt w całości pokrywa Ministerstwo Kultury. 

PONADTO: Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy zatroszczyli się o uroczysty wystrój w naszej świątyni składamy serdeczne podziękowanie za podjęty trud, a także za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców I klatki bloku nr 7 przy ul. Kopernika.

2. Informujemy, że tegoroczna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy z racji pandemii, ma odbyć się w formie "sztafetowej" tzn. każdego dnia inna grupa dojeżdża na szlak i pielgrzymuje do tronu Matki Bożej. Grupa św. Barbary będzie pielgrzymować 10 sierpnia ze Szczekocin do Dąbrowna. Ci, którzy chcą wziąć udział w tym pielgrzymowaniu muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz ankietę dotyczącą zdrowia i złożyć je u przewodnika grupy, czyli u naszego ks. Piotra.

3. Przypominamy, że jak co roku w czasie wakacji nie ma spotkań grup duszpasterskich. Ze względu na obostrzenia sanitarne nie planujemy też organizacji wakacyjnego wyjazdu dla dzieci na parafialne kolonie. Rodzinom zainteresowanym wspólnym kilkudniowym wyjazdem możemy udostępnić Ośrodek w Mędrowie. Zainteresowanych prosimy o kontakt w kancelarii.

4. Dekretem ks. Biskupa Ordynariusza w miejsce ks. Augustyna do posługi w naszej parafii jako wikariusz i duszpasterz środowisk biblijnych w naszym mieście został skierowany ks. dr Marcin Biegas. Ks. Marcin jest osobą nam znaną, gdyż w 2012 r. odbywał u nas jako diakon praktykę duszpasterską. Ponownie więc serdecznie witamy go pośród nas i życzymy obfitości darów Bożego błogosławieństwa.

5. Dzisiejsze eucharystyczne zgromadzenie z racji pierwszej niedzieli miesiąca kończymy wspólną adoracją. Ponieważ trwa nowy nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, stąd naszą modlitwą obejmiemy szczególnie młodzież maturalną prosząc Boga o nowe powołania kapłańskie.