Ogłoszenia duszpasterskie
 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2018

 

DZISIAJ: Na Mszy św. o 12:15 początek spotkania rodziców i dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej w ramach przygotowań do I Komunii. Natomiast o godz. 17:00 zapraszamy na pierwsze w tym wielkopostnym okresie pasyjne nabożeństwo Gorzkich Żali..

JUTRO: Wieczorem, po Mszy św. o 18:00 zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Akcji Katolickiej.

W SRODĘ: Wieczorem, po Mszy św. o 18:00 zapraszamy na  zaplecze kościoła na biblijne spotkanie, tym razem z cyklu „Wielkopostnych refleksji nad Pismem św.”

W CZWARTEK: Msza św. o 7:00 rozpocznie całodniową adorację, którą o godz. 17:00 zakończy modlitwa intronizacyjna. Msza o 12:00 i 18:00 bez zmian.

NAJBLIŻSZY PIĄTEK - odpowiadając na wezwanie Ojca św. Franciszka oraz naszych Biskupów - będziemy przeżywać jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju na świecie. W tej intencji będziemy również podejmować modlitwę podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy o godz. 17:00 oraz bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, czyli około 18:30. Na nabożeństwo po Mszy św. zapraszamy przede wszystkim przygotowująca się do bierzmowania młodzież oraz wszystkich, dla których godzina 17:00 jest porą nieodpowiednią. Ponadto w każdy piątek Wielkiego Postu w poszczególnych tarnobrzeskich parafiach organizowane są na rzymski wzór tzw. Stacyjne nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W tym tygodniu na godz. 17:30 zaprasza parafia Miłosierdzia Bożego. Nasza parafia będzie organizatorem takiej stacyjnej Drogi Krzyżowej 16-go marca. Program stacyjnych Dróg Krzyżowych w Tarnobrzegu jest wywieszony w gablotce.

W SOBOTĘ: O godz. 16:00 zapraszamy na kolejne spotkanie Kursu Przedmałżeńskiego, organizowanego dla młodych, którzy chcą się dobrze przygotować do zawarcia związku małżeńskiego. Kurs nie traci swojej ważności nawet po latach, stąd zapraszamy młodzież studencką i pracującą, która niekoniecznie w tym roku planuje zawrzeć związek małżeński. Przypominamy, że w naszej parafii taki Kurs jest urządzany tylko w okresie Wielkiego Postu!

PONADTO: Tym mieszkańcom IV klatki bloku nr 19 przy ul. Kopernika, którzy zatroszczyli się o dyżur porządkowy w naszej świątyni składamy serdeczne podziękowania za podjęty trud i złożoną ofiarę. Msza z intencji podejmujących dyżur zostanie odprawiona w najbliższy wtorek o 18:00. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców numerów mieszkań od 1 do 20 w bloku nr 21 przy ul. Kopernika.

2. W najbliższą sobotę o godz. 10:00 w naszej parafii spotkanie Doradców Życia Rodzinnego rejonu Tarnobrzeg i Sandomierz. Również w najbliższą sobotę o godz. 11:00 zapraszamy na spotkanie te osoby z naszej parafii, które pragną się włączyć w  przygotowanie oprawy muzycznej liturgii Triduum Paschalnego.

3. Kuria Diecezjalna w Sandomierzu przypomina, że do końca lutego trwa nabór na Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla sióstr zakonnych i osób świeckich, które ukończyły studia wyższe oraz posiadają kwalifikacje pedagogiczne. Ukończenie tych studiów pozwala na uzyskanie kwalifikacji wymaganych do nauczania lekcji religii w szkołach. Studia obejmujące cztery semestry będą prowadzone przez Katolicki Uniwersytet Lubelski, a zajęcia będą się odbywać w Sandomierzu. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej oraz na stronie internetowej diecezji.

4. Tych uczniów klas ponadgimnazjalnych oraz te osoby dorosłe, które do tej pory z różnych względów nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w najbliższy poniedziałek o godz. 19:30 do świetlicy przy kancelarii. Właśnie dla tych osób rozpoczyna się dekanalny cykl spotkań przygotowujących do tego sakramentu.

5. Szkoła Podstawowa nr 10 ogłasza zapisy na nowy rok szkolny 2018/2019 dla dzieci z rocznika 2011. Szkoła proponuje naukę w klasach pierwszych o różnych profilach, zapisy prowadzone są w systemie elektronicznym. Bliższe informacje na afiszu w gablotce i w sekretariacie szkoły. Informujemy również, że popularna „10” zaprasza w najbliższą niedzielę od 14:00 na „Dzień Otwartych Drzwi”