Parafia rzymskokatolicka
pw. ŚWIĘTEJ BARBARY
w Tarnobrzegu

Świetlica Środowiskowa i Integracyjna

Świetlica dla dzieci i młodzieży funkcjonuje w naszej parafii od lutego 1998 roku. Powstała z inicjatywy naszego proboszcza, ks. Stanisława Bara i działa w przygotowanej do tego celu sali na zapleczu duszpasterskim kościoła. Inicjatywę poparł Urząd Miasta z prezydentami: p. Żwirukiem i p. Dziubińskim na czele. Wraz z rozwojem swojej działalności patronat nad świetlicą Środowiskową przejęło Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, natomiast Akcja Katolicka wystąpiła z inicjatywą powstania Świetlicy Integracyjnej.

Systematycznie wyposażane i poszerzone o salę bilardową i muzyczną, a także o siłownię i modelarnię, świetlice służą od początku dzieciom i młodzieży z naszego Osiedla i Miasta. Świetlice są miejscem, gdzie młodzi mogą spędzić kulturalnie wolny czas, miejscem spotkania z innymi, miejscem takiej rozrywki jak gra w ping-ponga, gra w bilard i w gry świetlicowe. W świetlicy można też wspólnie wypić kawę czy herbatę, a dzieci z uboższych domów korzystają z dożywiania. Świetlica daje także dzieciom i młodzieży możliwość skorzystania z korepetycji, dostępu do nauki przy komputerze (programy językowe i nie tylko), odrobienia lekcji, wspólnej zabawy a nawet nauki przygotowywania posiłków.

Finansowo działania Świetlicy wspiera Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, które zdobywa fundusze z Urzędu Miasta.

Stałą pieczę nad Świetlicą Środowiskową sprawuje pani Grażyna Kochalewicz, natomiast nad Świetlicą Integracyjną pani Alina Chudy. Działania pań – opiekunek świetlic wspierają wolontariusze, zarówno dorośli jak i młodzież.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Świetlicy Środowiskowej przez dzieci i młodzież od wtorku do piątku w godzinach:

od 15.00 do 18.00

Świetlica Integracyjna zaprasza w soboty w godzinach:

od 9.00 do 13.00POWRÓT